Slovianskí hasiči dostali nové auto

Na futbalovom ihrisku v Slovanoch sa v sobotu 28. augusta uskutočnilo slávnostné odovzdanie hasičského auta, ktoré bude slúžiť členom Dobrovoľného hasičského zboru v Slovanoch. Automobil IVECO, ktorý má základnú protipožiarnu výbavu a tiež priestor pre prepravu osôb odovzdal Slovančanom osobne minister vnútra SR Róbert Kaliňák. Prítomný bol aj predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth a ďalší hostia.

Automobil prevzali starosta obce Ing. Marek Straka a veliteľ miestnej organizácie DHZ Richard Cádrik. Ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi vyjadrili nielen svoje poďakovanie, ale zároveň všetkých prítomných ubezpečili, že automobil svojou výbavou pomôže obci pri mimoriadnych udalostiach a zvýši tiež záujem o hasičský šport najmä u mladých ľudí. Podľa vyjadrenia starostu je dnešný deň jedným z najvýznamnejších slovianských  dobrovoľných hasičov.

Po privítaní, príhovore starostu obce privítal prítomných aj minister vnútra a podpredseda vlády SR Róbert  Kaliňák.

Podľa jeho slov zastaranú techniku treba vymeniť. „Na Slovensku je takmer 100.000 dobrovoľných hasičov. Nové autá prilákajú mládež, ale i dospelých a obec sa stáva bezpečnejšou. Dobrovoľníci pomáhajú nielen pri požiaroch, ale i pri rôznych výčinoch počasia, ako aj pri spoločenských podujatiach. Dnešné auto je splátka dlhu pre dobrovoľných hasičov za tú všetku prácu, ktorú pre občanov vykonali. Je pre mňa obrovskou cťou, že tu dnes môžem stáť a toto auto vám odovzdať do užívania, aby ešte ďalších mladých motivovalo prísť a byť súčasťou vášho zboru,“ povedal Kaliňák na slávnostnom odovzdaní. Pripomenul, že možno k odovzdaniu nových áut malo dôjsť podstatne skôr. “Podľa starého príslovia je lepšie neskôr ako nikdy,” podčiarkol.

Tento obsah bol zaradený v DHZ, Napísali o nás, Obec. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.