Majstrami sveta v príprave zemiakových placiek sa stali martinskí hokejisti

V sobotu 27.9. 2014 sa v rámci Slovianskych zemiakových hodov uskutočnili 1. majstrostvá sveta v príprave zemiakových placiek. Porota na čele Michalom Knoškom v slepej degustácii prisúdila víťaztvo hokejistom MHC Moutfield Martin v zložení M. Kalnický, A. Novotný, R. Illo, L- Fisterle, čím sa stali majstri sveta. Tesne druhé skočil team starostiek – zo Slovian E. Jackulíková a z Ležiachova K. Michalková. Tretí sa umiestnili futbalisti zo Slovian. V ďalšej súťaži ktorá na Slovianskych zemiakových hodoch prebiehala a to v príprave zemiakového jedla vyhrali opäť športovci – futbalisti TJ družstevník Slovany, ktorý pripravili skvelé slivkové gule. Na druhom mieste bodovali džatky ktoré uvaril team Bistro u Ľuba a tretí skončili Traktoríkovci s plneným zemiakom. Najdlhšiu šupku sa podarilo ošúpať Erichovi Pastierovičovi a najväčší zemiak priniesol Jaro Rechtorík. “Vyšlo nám počasie, placky boli skvelé, ľudia, ktorých prišlo naozaj veľa sa bavili. Už teraz sa tešíme na 2. Majstrovstvá sveta v príprave zemiakových placiek budúci rok.” zhodnotil Miroslav Krupár, hlavný organizátor.

Tento obsah bol zaradený v Napísali o nás, Obec. Zálohujte si trvalý odkaz.