Skvelý finiš katapultoval hasičov zo Slovian na čelo súťaže

Päť týždňov bojovali turčianski hasiči v hlasovacej súťaži, aby si odniesli titul najlepšej hasičskej partie. Taktizovanie s odovzdávaním kupónov na poslednú chvíľu vystrelilo na čelo celkového poradia hasičov zo Slovian.

Dôležitá bola taktika

Do súťaže sa v troch prihlasovacích kolách (od 30. apríla do 16. mája) prihlásilo 20 dobrovoľných hasičských zborov. Partie hasičov nominovali do našej súťaže obce, samotný hasičský zbor, rodiny hasičov, susedia, kamaráti, či naši čitatelia. Počas piatich hlasovacích kôl (od 21. mája do 20. júna) prišlo do redakcie 6 569 hlasov.

Ako v každej súťaži, aj tu si družstvá zvolili v hlasovaní rôzne taktiky, preto sa na začiatku boj o víťaza rozbiehal veľmi pomaly. Kupóny si totiž niektorí hlasujúci odkladali doma a odovzdali ich až tesne pred samotným finále. Po treťom hlasovacom kole boli v tesnom závese hasiči z Blatnice a Hája. Hlasovanie začalo gradovať po štvrtom kole, kde sa do prvej päťky dostali aj Slovany a Socovce. Piate hlasovacie kolo, ktoré skončilo minulý štvrtok 20. júna na pravé poludnie, výsledky úplne zamiešalo.

Túžili po kotlíku a pive

Víťazstvo sa napokon s 918 hlasmi podarilo vybojovať hasičom zo Slovian. Veliteľ DHZ Slovany Marek Straka radosť vôbec neskrýval.

„Tešíme sa, je to super pocit, lebo to bolo dosť tesné. Naozaj sme nečakali, že skončíme prví. Chalani by sa asi ešte viac tešili, keby sme skončili na piatom mieste. Tam bola totiž výhra kotlík a sud piva. Takže teraz to pivečko asi budem musieť kúpiť ja,“ zasmial sa veliteľ slovianskych hasičov a dodal, že do našej súťaže bola zapojená celá dedina. Vo veľkom zbierali nielen rodiny hasičov a ich známy, ale kupóny sa vraj zhromažďovali aj v krčme, či v obchode.

„Kupóny sme zbierali stále, ale odovzdali sa až v poslednej chvíli. Netreba hneď odkrývať karty pred súpermi,“ prezradil M. Straka taktiku, ktorá jeho chlapcom priniesla prvenstvo. Vyhraté peniaze plánujú použiť na nákup hasičskej techniky a balíček so sladkosťami rozdajú najmenším hasičom v Slovanoch.

Tento obsah bol zaradený v DHZ, Napísali o nás, Obec. Zálohujte si trvalý odkaz.