Druhá trieda zobrala späť do košiara i zablúdené ovečky

V druhá trieda sa po sezónach, keď účastníkov ubúdalo, konečne dočkala. Minuloročný pelotón ôsmich tímov sa rozšíril na dvojciferný počet.

V druhej najvyššej turčianskej futbalovej súťaži bude pôsobiť až jedenásť celkov. Po posledných ročníkoch, keď počet mužstiev II. triedy klesal, sa podarilo nepriaznivý trend pribrzdiť. Je to aj vďaka tomu, že na seniorskú futbalovú mapu sa po krátkej odmlke vrátili Turčianske Teplice, tiež Turček a Slovany.

Kvarteto nováčikov doplnil rezervný tím Turian. Jednotlivé kluby budú hrať systémom každý s každým doma – vonku. Vzhľadom na nepárny počet účastníkov, má v každom majstrovskom kole jeden tím voľno.

Staronoví účastníci bez siláckych rečí

Na Turčeku ožil seniorský futbal po jeden a pol ročnej odmlke. V mládežníckej súťaži však počas tohto obdobia dosahovalo solídne výsledky dorastenecké družstvo. Teraz dostanú perspektívni hráči šancu ukázať svoje kvality i medzi dospelými. „Takmer všetci mladí by ešte mohli hrať za dorast. Preto sme zvažovali, či ich tam ešte rok nenecháme. Naskočiť do mužskej súťaže totiž nie je žiadna sranda. Väčšina však rozhodla, že to skúsime. Posťahovali sme teda domov našich kmeňových hráčov. Ešte sa riešia nejaké hosťovania, a tak budeme mať k dispozícii približne 17- až 18-členný káder,“ prezradil Ján Rusnák, predseda Tatranu Turček. V klube nemajú pred štartom ročníka veľké oči a tomu prispôsobili aj svoje ciele. „Teší nás, že v nedeľu sa bude na Turčeku opäť hrať mužský futbal. Na domácej pôde chceme dosahovať dobré výsledky a k súperom neodchádzať v porazeneckej nálade,“ zhrnul ambície Rusnák.

Staronovým účastníkom II. triedy je i celok Slovian. Ten sa na scénu vracia po dvoch rokoch. Kostru tímu budú tvoriť futbalisti, ktorí v ňom pôsobili aj pred dvomi sezónami. „Musíme sa poďakovať funkcionárom Kláštora, bez ich pomoci by sa nám mužstvo poskladať nepodarilo. Na hosťovanie k nám totiž pustili hráčov, ktorí u nich nemajú isté miesto v základe,“ vystrúhal poklonu svojim susedom Miroslav Krupár, tajomník Družstevníka Slovany, a pokračoval. „Káder sa nám navyše podarilo vystužiť o ďalších kvalitných futbalistov. Preto si myslím, že sme schopní bojovať o pozície v strede tabuľky.“

Šanca aj pre mladých

Svoje béčko prihlásil do turčianskej súťaže účastník Majstrovstiev regiónu Stred z Turian. Jeho základ vytvoria odchovanci klubu spod Kriváňa. „Väčšinou sú to chalani, ktorí pred pár rokmi vyšli z nášho dorastu. V súčasnosti sa nachádzajú v najlepšom futbalovom veku a nechýba im chuť hrať. Niektorí z nich už okúsili aj tretiu ligu a nazbierali určité skúsenosti. Pokúsime sa zabojovať o čo najvyššie méty, potenciál na to máme,“ povedal turiansky tréner Pavel Saxa.

Ešte počas zimnej prestávky zanikol tradičný klub Aqua Turčianske Teplice. Štafetu po nej prebral novozaložený MFK Tepličan Turčianske Teplice, ktorý však začína od nuly. „Kádre seniorského áčka aj béčka sa rozpadli, a tak musíme za pochodu vybudovať úplne nové mužstvo. Šancu dostali naše talenty doplnené o hosťujúcich futbalistov. Môžem povedať, že zatiaľ im chuť a nasadenie nechýba. O ambíciách teraz nejdem špekulovať. Ak chalani odovzdajú zo seba na ihrisku vždy všetko, nebude mať nikto dôvod na kritiku,“ vyslovil presvedčenie Pavol Hnila, predseda klubu z horného Turca.

Očakáva sa väčšia vyrovnanosť

Minulú sezónu skončili za postupujúcimi Kláštorom a Lipovcom futbalisti Príboviec. V novom ročníku im tak prischla úloha jedného z papierových favoritov. Tajomník a zároveň tréner Ján Blahušiak si však nevďačnú úlohu nechce pripustiť k telu. „Ako ašpiranti na postup sa necítime. My pôjdeme postupne od zápasu k zápasu a až jednotlivé zápasy ukážu, na aké méty môžeme pomýšľať. Súťaž bude určite vyrovnanejšia ako vlani. Chceme zostaviť vyvážený tím, v ktorom dostanú priestor i perspektívni hráči z našej liahne.“

Výbornými výkonmi sa na jar prezentoval posilnený celok Hája. V novom ročníku by preto mohol plniť úlohu čierneho koňa súťaže. „Ak nám budú okolnosti priať, sme schopní bojovať o prvú štvorku. No v amatérskom futbale nikdy neviete, ako veci dopadnú. Niekto odíde za prácou do zahraničia, iní zas majú rodinné alebo študijné povinnosti. Kostra tímu sa vám rozpadne a zrazu je všetko inak,“ pripomína realitu Marián Haľama, dlhoročný funkcionár Hája. Svoj okruh najhorúcejších favoritov nám však prezradil. „Silná bude určite Horná Štubňa. Dobré mužstvo má tiež Slovenské Pravno a určite nesmiem zabudnúť na Príbovce. Nevyspytateľné sú béčka. Ak im pošlú niekoľko hráčov z prvého tímu, je to pre nich zväčša veľká pomoc. Preto sa potenciál Turian B zatiaľ odhaduje ťažko.“

Čítajte viac: http://turiec.sme.sk/c/6022426/druha-trieda-zobrala-spat-do-kosiara-i-zabludene-ovecky.html#ixzz1jN89oKlQ

Tento obsah bol zaradený v Napísali o nás, Obec, Organizácie. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.